Backorder Nedir? Ne İşe Yarar


Backorder, süresi dolmuş ve silinme sürecine girmiş olan alan adlarının, düştüğü andan itibaren milisaniyeler içerisinde kaydedilme işlemine verilen isimdir.

Sistem, müşterinin talebi ve ödeme yapmasının akabinde aktif hale getirilir. Alan adlarının düşme sürecinden sonra olumlu/olumsuz bildirim mail yoluyla müşteriye iletilir.
Bu hizmet ile, alan adının düşeceği saniye içerisinde alan adını kayıt işlemi gerçekleştirilir. İşlemin oldukça hızlı olması sebebiyle, bu süreçte alan adının boşa düştüğü kullanıcının whois sorgularıyla görüntülenememektedir.

Günlerdir, aylardır takip ettiğiniz bir alan adının süresinin uzatılmadığını ve alan adının silinme sürecine girdiğini öğrendiğinizde sizden hızlı davranıp bir başkasının alan adına sahip olmaması için backorder hizmetini seçemelisiniz.

Tabiki hiçbir backorder firması, backorder hizmeti sunduğu müşterisine talep edilen alan adını %100 kayıt etme garantisi verememektedir.

Eğer siz de takip ettiğiniz bir alan adını ucuz fiyata düşer düşmez kaydetmek istiyorsanız Backorder.Com.Tr'yi tercih edebilirsiniz.

Powered by WHMCompleteSolution

  Choose Skin